Hodnocení Kronplatzu

30. srpna 2017 v 17:16
Plan de Corones patří k nejmodernějším lyžařským střediskům s vysokokapacitními přepravními prostředky nejen z pohledu alpského lyžování v Itálii, ale dokonce v celoevropském měřítku. Svou bezchybnou infrastrukturou dokonale uspokojí požadavky na lyžování i těch nejnáročnějších lyžařů. Běžci na lyžích se mohou v okolí vrcholu Kronplatz těšit na 200 kilometrů udržovaných běžeckých tratí jak pro bruslení, tak i klasický styl.


Nevýhodou může být absence lyžařského propojení se sousedními skiareály v rámci obří lyžařské oblasti Dolomiti Superski. Díky stále vzrůstající oblibě mezi lyžaři nejen v Itálii, ale v celé Evropě, je tady patrná o něco vyšší cenová hladina ubytování než v dalších italských zimních lyžařských střediscích. Zejména během hlavní lyžařské sezóny je pak možné se na exponovaných a navštěvovaných sjezdovkách setkat s vyšším počtem dalších sjezdařů. Některým milovníkům alpského lyžování by pak mohlo vadit, že se tady lyžuje sice na naprosto špičkovém, ovšem stále jen jednom kopci. A vzhledem k nižší nadmořské výšce může být, a to zejména s přicházejícím jarem, poněkud problematická kvalita sněhu v nižších polohách na úpatí hory.


Z pohledu lyžařské vybavenosti je Kronplatz naprostou jedničkou nejen v samotném Jižním Tyrolsku, ale v celoevropském měřítku. Jednoznačně boduje moderností přepravních zařízení a též skutečností, že téměř 90% přepravní kapacity tvoří rychlé a pohodlné kabinkové lanovky. Ty zaručují bezproblémovou a svižnou přepravu lyžařů na svahy i za nepříznivého počasí.


I když jde o lyžařský areál, rozkládající se až na pár výjimek na svazích jedné jediné hory, je vrchol Kronplatz bezezbytku využit pro ty nejlepší zážitky z lyžování. Lyžařům je tu k dispozici až neuvěřitelná škála sjezdových tratí všech stupňů náročnosti, to vše navíc bez zdlouhavých přejezdů mezi sjezdovkami jak je ve většině alpských zimních středisek obvyklé. Návštěvníci skiareálu na Plan de Corones tak mohoou na maximum využitý čas k lyžování. A i přes poměrně nízkou nadmořskou výšku ve srovnání s dalšími lyžařskými oblastmi v Itálii jsou tady možnosti lyžování dobré až do pozdních jarních měsíců díky stoprocentnímu pokrytí zařízeními pro umělé zasněžování.


Až donedávna byl Kronplatzu vyčítán nedostatek možností pro snowboardery a freestylové lyžaře. Nový snowpark s velkorysými parametry však tuto výtku zcela eliminoval. Dobrá dopravní dostupnost z České republiky činí z Plan de Corones právem jeden z nejpopulárnějších lyžařských areálů v Itálii pro lyžaře z Čech a Moravy. Příznivá poloha horských chat podél zdejších sjezdových tratí pak láká nejen k opalování, ale též k ochutnání tyrolských specialit. Vynikající pokrmy si mohou jejich hosté vychutnat s překrásnými výhledy z jejich teras na nejkrásnější panoramata Dolomit.


Příhodná poloha střediska Kronplatz umožňuje lyžařům plně využít skipas Dolomiti Superski. Další známá lyžařská střediska Alta Pusteria, Valle Isarco a Alta Badia, která jsou napojena na vyhlášený okruh Sella Ronda, jsou v dobré dojezdové vzdálenosti od Plan de Corones.
 


Aktuální články

Reklama