Italský Kronplatz

30. srpna 2017 v 17:17
Oblíbený lyžařský region Kronplatz / Plan de Corones, jež se nachází na severu Itálie v historické oblasti Jižní Tyrolsko, láká své návštěvníky 14 mikroregiony. Jde o oblasti Bruneck - Percha, St. Vigilio - Enneberg, Olang, St. Lorenzen, Kiens, Pfalzen, Rasen, Terenten, Antholzertal, Gsieser Tal, Welsberg, Taisten, Gais - Uttenheim a St. Martin in Thurn. Vesničky a městečka v okolí Kronplatzu se nalézají v nadmořských výškách od 780 do 1.650 metrů. Vrchol hory samotné pak leží 2.275 metrů nad mořskou hladinou a turistům, kteří se sem buď nechají dopravit některou z lanovek, či sem vystoupají po svých, se tady naskytne nezapomenutelná vyhlídka na okolní vrcholy Dolomit.


Hora je pro příznivce sjezdového lyžování přístupná ze tří světových. Vzhůru k vrcholu vede na 30 desítky nejmodernějších lanovek a vleků a odtud se pak mohou lyžaři vydat zpět dolů do celkem údolí. Ke provozování sjezdového lyžování je tu k dispozici více než 105 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Snowboardisté a freerideři se mohou těšit na 2 dobře vybavené snowparky s U rampou, raily, skoky a dalšími atrakcemi. Více informací zde. Začátečníci se budou moci učit lyžovat pod vedením zkušených instruktorů v 5 lyžařských školách a ti nejmenší lyžaři se budou seznamovat s jedním z nejoblíbenějších zimních sportů ve 4 lyžařských školkách.


Obrovská kapacita vleků a lanovek, dosahující úctyhodného čísla 64.000 osob za hodinu, všem návštěvníkům Kronplatzu zaručuje, že čekací doba na cestu vzhůru na sjezdovky bude naprosto minimální a nebo ve většině případů naprosto nulová. V celkové nabídce sjezdových tratí tady převažují modré a červené sjezdovky, ovšem kromě nich tu sjezdaři najdou i několik černých, technicky náročných terénů. I možnosti freeridingu jsou na hoře Plan de Corones velmi pestré a široké.


Za zmínku určitě stojí dvě černé sjezdovky, padající po severních svazích směrem na Bruneck / Brunico a jejichž délka se blíží 5 kilometrům. Lahůdkou pro zdatné a zkušené sjezdaře jsou pak též tratě na nedalekém Piz de Plaies, na nichž lyžaři sjíždějí úseky, dosahující dokonce 70% sklonu. Snowboardisté si tady mohou užít nerušnou jízdu na sjezdovkách, které jsou vyhrazeny výhradně pro ně, nebo mohou zamířit na atrakce do funparků.


Zdejší skipas s názvem Skirama Kronplatz je možné rozšířit na celou oblast Dolomiti Superski. Rozšířený skipas pak umožňuj jeho držiteli vychutnat si celkem 1.200 kilometrů sjezdovek, které jsou rozprostřeny ve 12 různých lyžařských střediscích.


Ani vyznavači běžeckého lyžování se nebudou v okolí hory Kronplatz nudit. Region je součástí oblasti Dolomiti NordicSki, propojující běžecké tratě v této části severní Itálie. Celková délka zdejších běžeckých stop jak pro klasický styl, tak pro bruslení, dohromady čítá přes 1.000 kilometrů. I možnosti kulturního vyžití jsou tady bohaté. Podobně jako v celé Itálii, i tady je otevřena spousta restaurací, fast foodů, hospůdek, barů, klubů a diskoték, do nichž je možné zajít na něco dobrého z vyhlášené italské kuchyně, jen tak posedět nebo se pobavit.


K relaxaci po náročném dni, stráveném na svazích Kronplatzu, je možné využít wellness a spa centrum v Reischachu. Právě tady, v aquaparku Cron4, jsou jeho návštěvníkům k dispozici masáže, tobogán, umělá řeka, několik bazénů a sauny.
 


Aktuální články

Reklama