Kronplatz v kostce

30. srpna 2017 v 17:16
Na úpatí hory Kronplatz, italsky Plan de Corones, přímo uprostřed malebné krajiny údolí Pustertal, se nalézá hned 14 atraktivních středisek alpského lyžování. Každé má něco do sebe a každé je vhodné pro jiný typ sjezdařů. Kromě západní strany hory Kronplatz vyjíždějí snad ze všech možných míst vzhůru kabinkové lanovky. Ty přepraví milovníky sjezdového lyžování až na samotný vrchol Plan de Corones.


Z vrcholu hory, ležícího v nadmořské výšce 2.275 metrů vysoko nad hranicí lesa, se lyžařům naskytne skutečně impozantní pohled na okolní vrcholky italských Dolomit. Na hoře samotné a v jejím okolí se pravidelně konají různé sportovní akce a soutěže. Kupříkladu v nedaleké Anterselvě se pravidelně běhá v rámci Světového poháru v biatlonu. Údolí též hostí populární pustertalský lyžařský maraton a také Gsiesertalský běh, což je největší sportovní událost Jižního Tyrolska.


Sjezdaři se se mnou těšit na více než 105 kilometrů sjezdovek, které jsou obsluhovány třemi desítkami moderních lanovek a vleků. Na milovníky adrenalinu a příznivce snowboardingu tady pak čeká funpark s U-rampou. Lyžování však není jedinou možností, jak trávit svou zimní dovolenou u vrcholu Kronplatz. Pestrá nabídka dalších aktivit pro volný čas a sport zaručí každému aktivnímu jedinci spoustu zábavy. A i o rodiny s dětmi je tu dobře postaráno a střediska v okolí Plan de Corones jsou velice dobře vybavena.


Lyžovat na Kronplatzu je možné na skipas Skirama Kronplatz. Ten zpřístupní lyžařům sjezdové tratě jak na samotném Plan de Corones, tak i v blízkých lyžařských střediscích. Zakoupit je však možné i rozšířený skipas s názvem Dolomiti Superski. Tento skipas otevírá svým držitelům možnosti, shrnuté ve formulce 1 - 12 - 1200. Tento skipas totiž platí ve 12 lyžařských středisek a sjezdaři, kteří si jej pořídí, se mohou těšit na 1.200 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti.


Lyžařský pas Dolomiti Superski zpřístupňuje mimo jiné i známý okruh Sella Ronda. Jde o lyžařský okruh kolem masivu Sella Ronda o celkové délce, přesahující 40 kilometrů. V italských Dolomitech jsou podmínky pro lyžování a zimní sporty téměř dokonalé. Dostatek přírodního sněhu po celou sezónu, 80% slunečných dní během zimního období a nízká vlhkost vzduchu, jež je zárukou dokonalého prašanu v případě nové sněhové nadílky.


Stručná charakteristika skiareálu Kronplatz

Nejvyšší bod lyžařského střediska, vrchol Plan de Corones, se nachází v nadmořské výšce 2.275 metrů. Nejnižší místo leží ve výšce 975 metrů. Lyžaři mají k dispozici 31 lanovek a vleků, přičemž 19 z nich je kabinkových lanovek, 6 sedačkových lanovek a 6 lyžařských vleků. Celková délka sjezdových tratí činí 105 kilometrů. Nejlehčích modrých sjezdovek je 57 kilometrů, středně těžkých červených tratí je 28 kilometrů a konečně černé sjezdovky mají celkovou délku 20 kilometrů.
 


Aktuální články

Reklama